PIZZA NEAPOLITAŃSKA

PASTIFICIO FAELLA

PASTIFICIO FAELLA OD PONAD 100 LAT

W 1907 roku Gaetano Faella zajął się skrzętnie tym co w Gragnano od wieków uchodziło za prawdziwą sztukę: produkcją makaronów z pszenicy durum.

Pomimo upływu czasu w Pastificio Faella produkuje się makaron przy użyciu najlepszych mieszanek mąki z pszenicy durum, wolno wyrabiając ciasto i posługując się tradycyjną matrycą z brązu do wyciskania. Stosuje się również starą metodę wolnego suszenia makaronu (od 18 do 48 godzin).. Tak długi i skrupulatny proces powoduje, że otrzymujemy produkt końcowy o idealnej konsystencji, wspaniałym zapachu i tradycyjnym smaku. Przy produkcji makaronów Faella ważnym elementem jest współpraca z zaufanymi młynami, z których pochodzą mieszanki mąki, które w efekcie finalnym zapewniają jakość produktu i zadowolenie klientów.

Od roku 2013 pierwsze IGP (Chronione Oznaczenie Geograficzne) przyznane przez Unię Europejską został dla makaronu Pastificio Faella. Jest to świadectwo uznania produktu rzemieślniczego, ściśle związanego z terytorium Gragnano, które od wieków wytwarza makaron będący jego dumą i symbolem na całym świecie.

pl_PL