Sery Agerola

W 1840 roku Gennaro Fusco, przodek obecnych właścicieli, postanowił zwiększyć produkcję sera i rozszerzyć dystrybucję do Neapolu. Smakowitość serów i nabiałów z Monti Lattari, zwłaszcza z rejonów Agerola, pomogła Gennaro w zdobyciu popularności.
Gennaro, podejmując wyzwanie i kierując się przeczuciem, dał radę zaspokoić popyt rynku neapolitańskiego, zdobywając w krótkim czasie szacunek i uznanie rodzin.
Maria i Tommaso, dzieci Giuseppe, zaangażowani w firmę rodzinną, przyczynili się do
sukcesu. Z czasem, pomimo modernizacji, mleczarnia zachowała tradycyjne metody
produkcji. Powszechnie wiadomo, że cały obszar Monti Lattari od tysięcy lat zapewniał mleko o bardzo wysokiej jakości, dzięki temu, że bydło pasło się swobodnie, żywiąc się aromatyczną trawą typową dla tego obszaru.

Sery idealne do pizzy

Mistrzowie serowarstwa z firmy FIOR D’AGEROLA nauczyli się tej sztuki od ich przodków i wykonują produktu zgodnie z tradycją, przestrzegając wszystkie fazy produkcji. Świeżość mleka, które zostaje dostarczone do mleczarni nie później niż 24 godziny po dojeniu i natychmiast przetworzony, gwarantuje zachowanie właściwości organoleptycznych i odżywczych produktu. Powolne dojrzewanie, które odbywa się nie krócej niż 14 godzin, jest kluczowe w procesie produkcji, ponieważ nadaje charakterystyczną elastyczność serowi Fior di Latte Fior d’Agerola, zachowując typowy kwaśny smak świeżego mleka. Formowanie sera odbywa się za pomocą nowoczesnych maszyn, ale przestrzegając czas i temperaturę potrzebne Fior d’Ageroli, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Końcowy etap, czyli solenie, przeprowadza się w zbiornikach zawierających solankę. Marka FIOR D’AGEROLA jest obecna już na całym rynku europejskim i na najważniejszych rynkach pozaeuropejskich.