top of page

Sery do pizzy

Logo Fior D'Agerola.jpg

Fior di Agerola

Fior d'Agerola

img-fiordilatte.jpg

Provola Fior d'Agerola ( wędzony)

img-provola-affumicata.jpg

Ricotta Fior d'Agerola

img-ricotta.jpg

     W 1840 roku Gennaro Fusco, przodek obecnych właścicieli, doświadczony mistrz serowarski, postanowił zwiększyć produkcję i rozszerzyć dystrybucję swoich produktów do Neapolu. Sława jakości serów i produktów mlecznych z gór Lattari, a w szczególności Agerola, docierało do stolicy Królestwa Dwóch Sycylii, ale nie było łatwo zaspokoić rosnący popyt, zwłaszcza ze względu na trudności z połączeniami. Gennaro, podejmując wyzwanie i podążając za intuicją, która doprowadziła go do rozszerzenia dystrybucji swoich produktów, udało się odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku neapolitańskiego, szybko zdobywając uznanie i szacunek najbardziej znanych pizzerii, które przyczyniło się do zwiększenia jego sławy.

Jego dzieci Giuseppe, Maria i Tommaso były zaangażowane w rodzinny biznes i aktywnie przyczyniły się do jego sukcesu. Z biegiem czasu, nawet przy modernizacji wymaganej przez potrzeby dzisiejszego przemysłu spożywczego, mleczarnia zachowała swoje rzemieślnicze metody przetwarzania, prezentując się dziś jako jedna z firm najbardziej zakorzenionych w tradycji, również ze względu na jej zdolność do zachowania nienaruszonego smaku i jakości, które zawsze wyróżniały produkty mleczne i sery Agerola. Obecnie Fior di latte d'Agerola ( Fior di Agerola )  jest serem używanym przez  najbardziej renomowane i uznane pizzerie neapolitańskie. Obecnie dzięki małym dystrybutorom, którzy poznali i docenili wysoką jakość sera Fior di Agerola, ser jest dostępny nie tylko dla w Kampanii i Neapolu, ale również w całych Włoszech oraz na głównych rynkach poza granicami Włoch. 

fior di agerola film

fior di agerola film

Odtwórz Wideo
LOGO LUPARA jpg 2.jpg

Mozzarella di Bufala LUPARA

gallery-3-original.jpg
gallery-4-original.jpg
mozzarella-6.jpg
frozen-bocconcino-bustina.png.jpeg

   Firma Lupara korzystanie wyłącznie z najlepszego certyfikowanego mleka DOP Poprzez bezpośrednie zarządzanie każdym etapem łańcucha dostaw: od uprawy paszy, poprzez hodowlę i dojenie bawolic, produkcja Mozzarelli di Bufala Campana DOP została opanowana do perfekcji.To są nasze priorytety. Nie jesteśmy najwięksi, ponieważ nasz ciągły rozwój małymi krokami, zawsze był związany z chęcią polegania wyłącznie na tym, co mogą nam zaoferować nasze bawolice i nasza ziemia. Nie jesteśmy najwięksi, ale wystarczy spróbować naszej mozzarelli, aby zrozumieć, że wymiar doskonałości pochodzi z pasji. Agricola Casearia Lupara znajduje się w Pastorano (Caserta), w samym sercu obszaru DOP do produkcji Mozzarella di Bufala Campana i jest punktem odniesienia w sektorze z prawie osiemdziesięcioletnią historią.A wszystko zaczęło się w 1943 roku podczas II wojny światowej, kiedy Ugo Iemma postanowił opuścić gospodarstwo w prowincji Salerno i przenieść rodzinne bawoły do Torre Lupara. Od tego momentu, z wielką przedsiębiorczością i jasną wizją przyszłości, rozpoczął ważne prace rozwojowe z rekultywacją i odzyskiwaniem ziemi, nowoczesnym podejściem do uprawy pól, hodowlą bawołów i rozwojem technologii mających na celu usprawnienie zarządzania procesami biznesowymi. Sama fabryka sera, zbudowana w celu produkcji mozzarelli przy użyciu wyłącznie mleka z własnych udoju, która przewidywała koncepcję krótkiego i kontrolowanego łańcucha dostaw, dziś bardziej niż kiedykolwiek wartością gwarantującą absolutną jakość naszej produkcji. Dziś Agricola Casearia Lupara jest kierowana przez braci Giuseppe, Alfredo i Cesare Iemma, którzy po przejęciu spadku po swoim ojcu Ugo, nadal produkują ekskluzywną Mozzarellę Lupara wyłącznie z mleka pochodzącego z rodzinnych gospodarstw i stad, z których wszystkie znajdują się na obszarze DOP przewidzianym przez Konsorcjum Ochrony. Agricola Casearia Lupara jest zatem nowoczesną przedsiębiorczą rzeczywistością, która sprawia, że pasja do mozzarelli, doświadczenie i tradycja są składnikami do produkcji wyjątkowej doskonałości mleczarskiej dystrybuowanej na całym świecie.